Chcesz produkować ekologiczne opakowania nadające się do kompostowania?

Twoi klienci pytają o biodegradowalne sztućce, kubki, butelki, pojemniki i folie?

Wykorzystaj ten trend i zdobądź przewagę konkurencyjną. Najnowsze regulacje Unii Europejskiej dotyczące wyrobów jednorazowych zakazują stosowania plastikowych sztućców, słomek, talerzyków a Ty zastanawiasz się jak przekształcić swój biznes? Jeśli obecnie produkujesz wyroby z tworzyw sztucznych ale chciałbyś wdrożyć produkcję ekologicznych rozwiązań, nie musisz inwestować w nowy park maszynowy. Na dotychczasowych maszynach nadal będziesz mógł produkować swoje wyroby, ale teraz będą to wyroby ekologiczne. Dzięki naszym rozwiązaniom będziesz mógł wznieść firmę na zupełnie nowy poziom.

Nowoczesne, biodegradowalne granulaty już tu są i czekają na Twój ruch.

Oferujemy granulaty:

  • do wytłaczania – np. profili, patyczków higienicznych, słomek itp.

  • do wtrysku – np. wszelkich opakowań, sztućców, doniczek, zabawek

  • do produkcji kompostowalnych folii

  • do termoformowania – np. naczyń jednorazowych, tacek cateringowych

  • do blowmoldingu – np. do produkcji butelek, zabawek

Nasze granulaty posiadają Certyfikat OK Compost, spełniają wymagania obowiązujących standardów dla kompostowalnych i biodegradowalnych polimerów (zgodne z normą EN 13432) oraz są zgodne z europejskim prawodawstwem dotyczącym artykułów spożywczych w zakresie kontaktu z żywnością. 

Na rynku biotworzyw od kilku lat odnotowywane są wzrosty obrotów o 20% rok do roku. Szacuje się, że za niecałe 10 lat rynek surowców biodegradowalnych będzie stanowił 40% ogółu produkowanych tworzyw na świecie. To ogromna szansa dla obecnych producentów wyrobów z tworzyw sztucznych. Teraz jest najlepszy moment aby skorzystać z możliwości jaką dają polimery biodegradowalne.